Několik slov o autorce

„V dnešní době se o lidech s duševním onemocněním či závislostí stále hovoří hanlivě a nemocný se pak bojí ke svým problémům přiznat, protože má strach, že ho ostatní odsoudí. I proto chci s tímto projektem vystoupit veřejně a apelovat na společnost, aby již dnes nepovažovala tuto problematiku za tabu. Duševní onemocnění  by nemělo být něco ... o čem nemluvíme.“

Kdo tedy jsem?

Narodila jsem se v roce 1989 v Plzni. Jsem kočičí "mamka" dvou kocourů a zajímá mne vše okolo psychologie, různé možnosti seberozvoje. Pracuji jako specialista v oblasti online marketingu a sociálních sítí. Vystudovala jsem obory Podnikatelská činnostHumanitní vědy se zaměřením na psychologii a filosofii.

Můj příběh - jak to všechno začalo

V roce 2012 mi byla diagnostikována sociální fóbie a panické úzkostné stavy. Později porucha přizpůsobení - neadekvátní reakce na těžký stres a hraniční porucha osobnosti. Potýkala jsem se také s problémem závislosti na alkoholu, absolvovala jsem ústavní léčbu a nyní již 2. rokem abstinuji.

V jedné chvíli jsem se ocitla na úplném dně.

Rozhodla jsem se však bojovat, abych mohla předat dál své zkušenosti, a pomoci tak lidem, kteří jsou teprve na začátku své cesty v boji s duševním onemocněním či závislostí.

Ovšem ještě v roce 2019 bylo vše jinak.

V této době jsem do pití spadla úplně a moje úzkosti a přidružené problémy se víc prohloubily. Cítila jsem se hrozně a pomalu ztrácela vůli žít. Alkohol byl pro mě takovou berličkou, únikem od reality a já se pomalu, ale jistě řítila do propasti, ze které by nebylo cesty zpět, kdybych se nesebrala a nepřiznala si sama sobě prohru.

Stála jsem před rozchodem, čelila výpovědi z práce a moji blízcí už ve mě pomalu přestali věřit. Tohoto roku jsem tedy nastoupila do protialkoholní léčby. Absolvovala jsem 10 týdnů + několik doléčovacích terapeutických skupin. Od té doby také pravidelně docházím na psychoterapii a k psychiatrovi.

Na základě těchto událostí jsem se rozhodla předat své zkušenosti těm, kteří mají obdobné potíže. Ukázat jim, že to, co jsem dokázala já, mohou také. Jen musí zahodit své strachy a předsudky a nebát se požádat o pomoc.

Úvodní povídání o úzkostech a několik mých osobních cvičení, jak s nimi pracovat, naleznete v mém e-booku zdarma na tomto odkazu.